WR08X1003FTL
- Артикул производителя:
- WR08X1003FTL
- Краткое описание:
- RES 100K OHM 1% 1/8W 0805
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 100 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%