RK73H1JTTD1001F
- Артикул производителя:
- RK73H1JTTD1001F
- Краткое описание:
- RES 1K OHM 1% 1/8W 0603
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%