WR06X4703FTL
- Артикул производителя:
- WR06X4703FTL
- Производитель/Бренд:
- Walsin Technology Corporation
- Краткое описание:
- RES 470K OHM 1% 1/10W 0603
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 470 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%