Y08501R00000B9R
- Артикул производителя:
- Y08501R00000B9R
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES SMD 1 OHM 1/2W 2516 WIDE
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Wide 2516 (6440 Metric), 1625
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Temperature Coefficient :
- ±2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%