Y174510R0000B9R
- Артикул производителя:
- Y174510R0000B9R
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.110" (2.79mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- 2512 J-Lead
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Temperature Coefficient :
- ±0.2ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%