MP725-100-1%
- Артикул производителя:
- MP725-100-1%
- Производитель/Бренд:
- Caddock Electronics Inc.
- Краткое описание:
- RES SMD 100 OHM 1% 25W DPAK
- Производитель :
- Caddock Electronics Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.120" (3.05mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Power (Watts) :
- 25W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.325" L x 0.320" W (8.26mm x 8.13mm)
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Temperature Coefficient :
- -20/ +80ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%