PWR263S-35-15R0J
- Артикул производителя:
- PWR263S-35-15R0J
- Краткое описание:
- RES SMD 15 OHM 5% 35W D2PAK
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Power (Watts) :
- 35W
- Resistance :
- 15 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
- Supplier Device Package :
- D2PAK
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%