PWR163S-25-R500FE
- Артикул производителя:
- PWR163S-25-R500FE
- Краткое описание:
- RES 0.5 OHM 1% 25W DPAK
- Height - Seated (Max) :
- 0.125" (3.17mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Power (Watts) :
- 25W
- Resistance :
- 500 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.320" L x 0.324" W (8.13mm x 8.22mm)
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%