PWR163S-25-25R0FE
- Артикул производителя:
- PWR163S-25-25R0FE
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES SMD 25 OHM 1% 25W DPAK
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.125" (3.17mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Power (Watts) :
- 25W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 25 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.320" L x 0.324" W (8.13mm x 8.22mm)
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%