SR733ATTER100F
- Артикул производителя:
- SR733ATTER100F
- Производитель/Бренд:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Краткое описание:
- RES 0.1 OHM 1% 1W 2512
- Производитель :
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%