CRE2512-FZ-R001E-2
- Артикул производителя:
- CRE2512-FZ-R001E-2
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES 0.001 OHM 1% 2W 2512
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 1 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.254" L x 0.132" W (6.45mm x 3.35mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%