CHV2512-FX-2204ELF
- Артикул производителя:
- CHV2512-FX-2204ELF
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES SMD 2.2M OHM 1% 1W 2512
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 2.2 MOhms
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%