CRM2512-FX-10R0ELF
- Артикул производителя:
- CRM2512-FX-10R0ELF
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- RES SMD 10 OHM 1% 2W 2512
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%