EVFL375ER100JE
- Артикул производителя:
- EVFL375ER100JE
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 100 OHM 5% 700W
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Vitreous Enamel Coated
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets, Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 700W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.087" Dia x 14.685" L (53.00mm x 373.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%