60/115MJ1K500DE
Артикул производителя:
60/115MJ1K500DE
Производитель/Бренд:
Ohmite
Краткое описание:
60W 1500 OHMS METALOHM 5%
Производитель :
Ohmite
Категория товара :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.750" (19.05mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
60W
Product Status :
Active
Resistance :
1.5 kOhms
Size / Dimension :
5.563" L x 0.750" W (141.30mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Tolerance :
±5%