270121P46140RJE
- Артикул производителя:
- 270121P46140RJE
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- 121W 140 OHMS VIT 5%
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Vitreous Enamel Coated
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets (not included)
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 121W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 140 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.313" Dia x 1.748" L (7.94mm x 44.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%