PFE5KR250E
Артикул производителя:
PFE5KR250E
Производитель/Бренд:
Ohmite
Краткое описание:
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 992W
Производитель :
Ohmite
Категория товара :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Ceramic
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
992W
Product Status :
Active
Resistance :
250 mOhms
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±10%