PFE5KR220E
- Артикул производителя:
- PFE5KR220E
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 0.22 OHM 10% 1017W
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Ceramic
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 1017W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 220 mOhms
- Size / Dimension :
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%