PCXR10000B
- Артикул производителя:
- PCXR10000B
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- PCXR10000B 5 PPM
- Производитель :
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.205" (5.20mm)
- Lead Style :
- 4-Terminal
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- 1.575" L x 0.787" W (40.00mm x 20.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±5ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%