TGHRV36R0JE
- Артикул производителя:
- TGHRV36R0JE
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- SOT-227 900W 36 OHM
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Epoxy Coated
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency
- Height - Seated (Max) :
- 0.480" (12.20mm)
- Lead Style :
- M4 Threaded
- Mounting Feature :
- Screw Holes
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- SOT-227-2
- Power (Watts) :
- 120W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 36 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.496" L x 0.980" W (38.00mm x 24.90mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%