TE1200B1R0J
Артикул производителя:
TE1200B1R0J
Производитель/Бренд:
TE Application Tooling
Краткое описание:
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 1200W
Производитель :
TE Application Tooling
Категория товара :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Silicone Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets
Operating Temperature :
-25°C ~ 225°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
1200W
Product Status :
Active
Resistance :
1 Ohms
Size / Dimension :
2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%