RER70F14R0RC02
- Артикул производителя:
- RER70F14R0RC02
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 14 OHM 1% 20W
- Производитель :
- Vishay Dale
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- R (0.01%)
- Features :
- Military, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.561" (14.25mm)
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 14 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%