EVFL170EN4R7JE
- Артикул производителя:
- EVFL170EN4R7JE
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 160W
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Vitreous Enamel Coated
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets, Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 160W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 4.7 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.102" Dia x 6.614" L (28.00mm x 168.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%