AH0751R000JE66
- Артикул производителя:
- AH0751R000JE66
- Производитель/Бренд:
- Vishay Huntington Electric Inc.
- Краткое описание:
- AH075 1 5% E66 E3
- Производитель :
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 75W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.969" L x 1.890" W (50.00mm x 48.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%