RCH50S560R0FS06
- Артикул производителя:
- RCH50S560R0FS06
- Производитель/Бренд:
- Vishay Sfernice
- Краткое описание:
- RCH 50 560U 1% S BA25
- Производитель :
- Vishay Sfernice
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum Oxide
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.602" (15.30mm)
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Rectangular Case
- Power (Watts) :
- 50W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 560 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.882" L x 1.161" W (47.80mm x 29.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%