Y0026250R000T9L
- Артикул производителя:
- Y0026250R000T9L
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 250 OHM 0.01% 5W
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Non-Inductive
- Height - Seated (Max) :
- 0.450" (11.43mm)
- Lead Style :
- Wire Leads
- Mounting Feature :
- Screw Holes
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 5W
- Resistance :
- 250 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.030" L x 0.312" W (26.16mm x 7.93mm)
- Temperature Coefficient :
- ±5ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.01%