MCRL004510R00KHB00
Артикул производителя:
MCRL004510R00KHB00
Производитель/Бренд:
Vishay Huntington Electric Inc.
Краткое описание:
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 45W
Производитель :
Категория товара :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
0.750" (19.05mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.188" (4.78mm)
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
45W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
1.875" L x 0.750" W (47.63mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±10%