AHA80AFB-14R
- Артикул производителя:
- AHA80AFB-14R
- Производитель/Бренд:
- YAGEO
- Краткое описание:
- RESISTOR CHASSIS MOUNT 14 OHM 1%
- Производитель :
- YAGEO
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Lead Style :
- M5 Threaded
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 80W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 14 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%