FVT02506E10K00JE
Артикул производителя:
FVT02506E10K00JE
Производитель/Бренд:
Vishay Huntington Electric Inc.
Краткое описание:
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 25W
Производитель :
Категория товара :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
25W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%