FVTS05R2E1K500JE
Артикул производителя:
FVTS05R2E1K500JE
Производитель/Бренд:
Vishay Huntington Electric Inc.
Краткое описание:
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 5W
Производитель :
Категория товара :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Combo Leads
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Resistance :
1.5 kOhms
Size / Dimension :
0.313" Dia x 1.000" L (7.94mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%