AHA50AFB-51R1
- Артикул производителя:
- AHA50AFB-51R1
- Производитель/Бренд:
- YAGEO
- Краткое описание:
- RESISTOR CHASSIS MOUNT 51.1 OHM
- Производитель :
- YAGEO
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.650" (16.50mm)
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 50W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 51.1 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%