AHA25AFB-14R
- Артикул производителя:
- AHA25AFB-14R
- Производитель/Бренд:
- YAGEO
- Краткое описание:
- RESISTOR CHASSIS MOUNT 14.0 OHM
- Производитель :
- YAGEO
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.587" (14.90mm)
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 25W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 14 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%