WPRT20AB-6R8JB270
- Артикул производителя:
- WPRT20AB-6R8JB270
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 20W
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Ceramic
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 0.866" (22.00mm)
- Lead Style :
- Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
- Mounting Feature :
- Brackets
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Radial, Rectangular Case
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Resistance :
- 6.8 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%