BAIR2-S-100R KTYN
- Артикул производителя:
- BAIR2-S-100R KTYN
- Производитель/Бренд:
- Skenos Technologies, LLC
- Краткое описание:
- AL PLANAR 200W 100R 10% PWR RES
- Производитель :
- Skenos Technologies, LLC
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.090" (2.29mm)
- Lead Style :
- Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
- Mounting Feature :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- 200W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.250" L x 1.250" W (31.75mm x 31.75mm)
- Temperature Coefficient :
- 700ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%