TE1200B470RJ
- Артикул производителя:
- TE1200B470RJ
- Производитель/Бренд:
- TE Application Tooling
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 470 OHM 5% 1200W
- Производитель :
- TE Application Tooling
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Silicone Coated
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Safety
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 225°C
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 1200W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 470 Ohms
- Size / Dimension :
- 2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±440ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%