FVT10006E10R00JE
- Артикул производителя:
- FVT10006E10R00JE
- Производитель/Бренд:
- Vishay Huntington Electric Inc.
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 10 OHM 5% 100W
- Производитель :
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Vitreous Enamel Coated
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets (not included)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%