HSC150100RJ
- Артикул производителя:
- HSC150100RJ
- Производитель/Бренд:
- TE Application Tooling
- Краткое описание:
- RES CHAS MNT 100 OHM 5% 150W
- Производитель :
- TE Application Tooling
- Категория товара :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Package / Case :
- Axial, Box
- Power (Watts) :
- 150W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 3.858" L x 1.870" W (98.00mm x 47.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%