SF4D-DC48V
- Артикул производителя:
- SF4D-DC48V
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- RELAY SAFETY 8PST 6A 48V
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Safety Relays
- Coil Voltage :
- 48VDC
- Contact Form :
- 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
- Contact Material :
- Silver Tin Oxide (AgSnO)
- Contact Rating (Current) :
- 6 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 36 VDC
- Must Release Voltage :
- 7.2 VDC
- Operate Time :
- 18 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 7 ms
- Switching Voltage :
- 440VAC, 30VDC - Max