SR6ZA024
- Артикул производителя:
- SR6ZA024
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE 6PST 8A 24V
- Производитель :
- Категория товара :
- Safety Relays
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- 6PST-3NO/3NC (3 Form A, 3 Form B)
- Contact Material :
- Silver Tin Oxide (AgSnO)
- Contact Rating (Current) :
- 8 A
- Features :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 21.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- Switching Voltage :
- 250VAC - Max