SFS6-DC12V
- Артикул производителя:
- SFS6-DC12V
- Краткое описание:
- RELAY SAFETY 6PST 6A 12V
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- 6PST-3NO/3NC (3 Form A, 3 Form B)
- Contact Rating (Current) :
- 6 A
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max