SFS2-L-DC24V-D
- Артикул производителя:
- SFS2-L-DC24V-D
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Safety Relays
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
- Contact Material :
- Silver Tin Oxide (AgSnO)
- Contact Rating (Current) :
- 6 A
- Features :
- Diode, Lighted Indicator
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 20 ms
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max