SFS3-DC24V
- Артикул производителя:
- SFS3-DC24V
- Краткое описание:
- RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
- Contact Rating (Current) :
- 6 A
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max