MS05-1A31-75L
- Артикул производителя:
- MS05-1A31-75L
- Производитель/Бренд:
- Standex-Meder Electronics
- Краткое описание:
- RELAY REED SPST 2A 5V
- Производитель :
- Standex-Meder Electronics
- Категория товара :
- Reed Relays
- Coil Current :
- 50 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 5VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 2 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 3.5 VDC
- Must Release Voltage :
- 0.75 VDC
- Operate Time :
- 1 ms
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Product Status :
- Obsolete
- Release Time :
- 0.7 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 1000VAC, 1000VDC - Max