DIP12-2A72-21L
- Артикул производителя:
- DIP12-2A72-21L
- Краткое описание:
- RELAY REED DPST 1A 12V
- Coil Current :
- 24 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 1 A
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.8 VDC
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Switching Voltage :
- 200VAC, 200VDC - Max