HE721C1250
- Артикул производителя:
- HE721C1250
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- RELAY REED SPDT 250MA 12V
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Reed Relays
- Coil Current :
- 24 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 250 mA
- Features :
- Diode, EMI Shielded
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1 VDC
- Operate Time :
- 3 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 3 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 175VDC - Max