BFS-1A-12E
Артикул производителя:
BFS-1A-12E
Производитель/Бренд:
Comus International
Краткое описание:
RELAY REED SPST .5A 12V
Производитель :
Comus International
Категория товара :
Reed Relays
Coil Current :
8 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Ruthenium (Ru)
Contact Rating (Current) :
500 mA
Features :
Electrostatic Shield
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1 VDC
Operate Time :
0.5 ms
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
0.1 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
200VDC - Max