RER-S2C-D24
- Артикул производителя:
- RER-S2C-D24
- Производитель/Бренд:
- Dinkle Corporation, USA
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
- Производитель :
- Dinkle Corporation, USA
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 36.9 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Lighted Indicator
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)