BR250-320A2-28V-004
- Артикул производителя:
- BR250-320A2-28V-004
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- SPDT 25 AMP RELAY QPL, M6106/19-
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 87.5 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 28VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 25 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 5.1 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 15 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 208VAC, 28VDC - Max