BR230D-890A2-48V-031L
- Артикул производителя:
- BR230D-890A2-48V-031L
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- 4PDT 10 AMP SUPRESSED RELAY QPL,
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 53.9 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 48VDC
- Contact Form :
- 4PDT (4 Form C)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 36 VDC
- Must Release Voltage :
- 11 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 15 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 208VAC, 28VDC - Max