BR230-290C3-28V-023M
- Артикул производителя:
- BR230-290C3-28V-023M
- Производитель/Бренд:
- Microsemi Corporation
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 28V
- Производитель :
- Microsemi Corporation
- Coil Current :
- 96.6 mA
- Coil Voltage :
- 28VDC
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 5.1 VDC
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 115VAC, 28VDC - Nom